Sirke İle Halı Temizleme

Diğerlerinden daha sık önerdiğimiz halı temizleme çözümü, yerel mağazanızın temizlik reyonunda bulunmaz. Ağartıcı veya beyaz, tozlu bir madde değildir ve şişesinde püskürtme memesi yoktur (belki de olması gerekir!). Ve daha da iyisi, tüm bu ürünlerden çok daha ucuz.

Bu doğru. Bize göre sirke, halıyı kimyasal veya sabun kullanmadan temizlemenin en iyi yoludur. Profesyonel bir Kayseri halı temizleyicisi işe almanın dışında, sirke çoğu halı lekesini neredeyse diğer tüm sıvı veya mağazalardan satın alınan temizlik ürünlerinden daha iyi çıkarır.

Peki sirke neden bu kadar güçlü bir temizlik maddesidir?

Keskin kimyasallar ve deterjanlara kıyasla sirkenin temizleme avantajlarından bazıları şunlardır:

Biyobozunur
Toksik
Olmayan Kalıntı yok
Temiz koku
Maliyet
Sirke, aileler ve evcil hayvanları için toksik olmayan ve güvenli olan hafif, biyolojik olarak bozulabilir bir organik asittir. Sirke belirgin bir kokuya sahip olsa da kokusu zararsızdır ve kimyasal temizlik ürünlerinden çok daha az keskindir. Yeşil temizlik için sirke harika bir seçimdir. Ve maliyet bilincine sahip temizleyiciler için sirke, mağazadan satın alınan temizlik kimyasalları ve ürünlerinden çok daha ucuzdur ve çok daha uzun süre dayanır!

Lekeyi çıkarma

Kayseri Halı Temizleme, çikolata halı lekeleri, kırmızı şarap lekeleri ve çeşitli sıvı bazlı lekeler de dahil olmak üzere halı lekelerini çıkarmak için genellikle sirke kullanılmasını önerir. Sirke ile temizleyebileceğiniz lekelerin tam listesi için Leke Çıkarma Rehberimizi ziyaret edin.

Halıyı sirke ile temizlemek basit bir işlemdir. Nemli beyaz bir bezle halı lekesini temizledikten sonra, yarısı su ve yarısı sirkeden oluşan bir temizleme solüsyonu oluşturabilir ve lekeyi solüsyonla doyurabilirsiniz. Aslında, boş bir sprey şişesini alıp sirke solüsyonuyla doldurmak kötü bir fikir olmayabilir, böylece hem elinizin altında olsun hem de halı lekelerine hızla tepki verebilirsiniz.

Sabun veya kimyasalların aksine, sirke temizleme solüsyonu halınızın içinde kalıntı bırakmaz. İşlemi tamamladıktan sonra alanı suyla durulayın ve işiniz biter bitmez başka bir beyaz bezle kurulayın. Bu işlem, sirkenin tüm izlerini halınızdan çıkarmalıdır.

Profesyonel halı temizleme hizmeti

Sirke ile temizlik, çoğu yüzey ve leke için mükemmel bir seçimdir. Bununla birlikte, sirkenin de işe yaramadığı bazı durumlar vardır. Kan, dondurma, mürekkep ve diğer lekeler sirke ile temizlenemez.

Sirke ile çıkarılamayan kan, çim ve halı lekeleri için Kayseri’de profesyonel bir halı temizleyicisi tutmayı düşünün. Sirke halı liflerine gömülü kire ulaşamayacağından, halılarınızı yılda en az bir kez derinlemesine temizlemeniz de önemlidir.

Halı temizleme hizmetleri için sirke kullanmasalar da yeşil bir temizlik şirketidir. İşlemleri minimum su, sabun ve sert kimyasallar gerektirmez, bu da onu çevre dostu, evcil hayvan ve aile dostu yapar!

Halının yanı sıra, tezgahı, paslanmaz çeliği, fayansı, parke zeminleri ve hatta giysileri temizlemek için de sirke kullanabilirsiniz, ancak taş veya mermer için önerilmez. Sirke ayrıca çeşitli yüzeylerden bakteri ve virüsleri öldürdüğü ve uzaklaştırdığı bilinmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir