Halıdaki İnşaat Malzemelerini Temizleme

Zanaat malzemeleri Zanaatkarlık yıl boyunca popülerdir, ancak tatil sezonunda daha da popülerdir. Kayseri’de bu malzemelerin= ev yapımı çelenkler, merkez parçaları, süs eşyaları, çoraplar, varış takvimleri ve daha fazlasının sürekli örnekleridir!

Ama aynı zamanda bu malzemeler halınıza malzeme bulaşırsa, bir karmaşa da olabilir. Düzgün bir şekilde ilgilenilmezse halıda kalıcı hasara neden olabilecek tutkal, parıltı, boya ve diğer sıvılar ve yapıştırıcılar gerektirir.

Halıdan sim çıkarma

Kırmızı ve yeşil parıltı, birçok zanaat projesinin temelini oluşturur. Parıltı, kar tanelerine veya diğer kağıt projelerine biraz ışıltı katar, ancak aynı zamanda büyük bir karmaşa olabilir ve genellikle her yerde biter. Neyse ki, parıltı halıdan temizlenmesi oldukça kolaydır. Halınızdaki parıltıyı gidermek için halınızın yüzeyinde görünür bir parıltı kalmayana kadar alanı en az altı veya yedi kez süpürmek isteyeceksiniz.

Parıltıyı süpürdükten sonra elektrikli süpürgenizi veya kutunuzu temizlediğinizden emin olun, böylece bir dahaki sefere süpürdüğünüzde evinizin etrafına yaymazsınız.Halı liflerinde daha derinde parıltı görürseniz, nemli, beyaz bir bez alın ve tamamı halıdan çıkana kadar parıltıyı lekeleyin.

Halıdan zamk çıkarma

Hemen hemen her Noel zanaat yapıştırıcı gerektirir. Halı üzerine yapıştırıcı kullanırken çok dikkatli olun çünkü kurursa çıkarılması çok zor bir leke olabilir. Halınıza yapıştırıcı bulaşırsa, kurumadan hızlı hareket edin. İlk olarak, yapıştırıcıyı herhangi bir deterjan veya temizlik maddesi kullanmadan halıdan olabildiğince çıkarmaya çalışmak için nemli beyaz bir bezle kurulayın.

Basit su işe yaramazsa, yarısı su ve yarısı sirke olan beyaz sirke temizleme solüsyonu kullanabilirsiniz. Sirke, sıvı bazlı lekeleri çıkarmak için en iyi temizleme çözümlerinden biridir. Su sirkesinin hiçbiri işe yaramazsa, yumuşak bir deterjanı ılık suyla karıştırın ve yapışkan halı lekesini gidene kadar lekeleyin.

Halıdan boya çıkarma

Yapıştırıcıya benzer şekilde, halınıza boya bulaşırsa, kurumadan hemen çıkarmak isteyeceksiniz ve kalıcı hasara neden olacaktır. Islak boyayı çıkarmak için önce ıslak beyaz bir bez kullanın ve boya lekesini silin. Boyanın kurumasına izin vermeyin. Tüm boya çıkana kadar lekeye devam edin.

Boya, çıkarmadan önce kurursa, kuru boyayı yumuşatmak için bir deterjan ve sıcak su karışımı kullanın ve ardından bir tereyağı bıçağı kullanarak kazımaya çalışın. Halı liflerini kesmemeye veya yıpratmamaya dikkat edin. Boyanın sertleşmemesi için kazıdıkça boyayı solüsyonla nemlendirmeye devam edebilirsiniz.


Bu ipuçlarını kullandıktan sonra lekeyi kendi başınıza çıkaramıyorsanız, bir Kayseri halı temizleme hizmeti almayı düşünebilirsiniz. Sonuçta, misafirleriniz Noel için geldiğinde halı lekesi istemeyeceksiniz!

Yıkama şirketi, sabun, daha az su ve sert kimyasallar gerektirmeyen daha kuru, daha temiz ve daha sağlıklı halı temizliği sağlar. Teknisyenleri, neredeyse tüm sıvı halı lekelerini çıkarma konusunda son derece eğitimlidir ve halınızın konuklarınız için harika görünmesini sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir